< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

219. děťátko v babyboxu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady!

4.6.2021
Sedmnáctý rok své existence zahájily babyboxy už čtvrtý den. Pouhých 39 minut po půlnoci 4. června se ozvala signalizace hlásící, že ve služebně nejstarším babyboxu (přemístěném z pražského Houbětína) ve FNKV ve Šrobárově ulici v Praze 2 je děťátko. Zdravotníci vyzvedli žlutomodrý fusak skrývající holčičku v bílé čepičce. Lékař, který mi telefonoval, mi hlásil: Je krásná! Podle pupečníku je stará 4–7 dní, na pohled v pořádku!
Holčička je pátým letošním nechtěným děťátkem, nositelkou pořadového čísla 219. Je prvním děťátkem odloženým na Vinohradech. Odloženo bylo 100 kluků a 119 holčiček. Pojmenoval jsem ji Sidonie podle posledního děvčete básníka Václava Hraběte – Sidonky Jiravové, své dobré kamarádky.
Sidonie dostane do kolébky dárek od České mincovny, a. s. – tradiční zlatý dukát, jímž naše spřátelená společnost obdarovává všechna odložená děťátka. Děkuju České mincovně!

Ať žije Sidonie!

Babydědek Lu

Zlatý dukát od České mincovny
Zlatý dukát od České mincovny