< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Martin Červíček, hejtman Královéhradeckého kraje, si připsal další kladný bod. Oblastní nemocnice Náchod má od 6. ledna babybox nové generace!

6.1.2021
Martin Červíček je odjakživa protagonistou babyboxů, členem Kolegia spolku Babybox a v poslední době jistil zřízení nového babyboxu na Zdravotnické záchranné službě Královéhradeckého kraje a ve čtvrtek 4. února ve 12 hodin slavnostně otevře nový babybox v Oblastní nemocnici Náchod. Věřím, že s Martinem Červíčkem budeme pokračovat v Trutnově a možná i ve Dvoře Králové nad Labem. 
Nový babybox namontoval dnes 6. ledna Zdeněk Juřica MONTEL, Náměšť nad Oslavou, za pomoci svého asistenta Radka Jeteliny na pravé straně vchodu do nové nemocnice v okně do prodejny občerstvení. 
Děkuju hlavnímu a tradičnímu dárci ROSSMANN, spol. s. r. o. zastoupenému Olgou Stanley! Děkuju regionálním dárcům! Bez šlechetných mecenášů by nebyl babybox ani jeden. 
V roce 2021 otevřeme 8. března zcela nový babybox domluvený v Nemocnici Rokycany s ředitelem Jaroslavem Šímou za finanční podpory Nadace Agrofert  vedené ředitelkou Zuzanou Tornikidis.
Za korunky od Nadace Komerční banky, a. s. - JISTOTA, našeho tradičního a největšího mecenáše, vyměníme v roce 2021 staré babyboxy v Teplicích, v Jablonci nad Nisou a v Karviné. 
Nový babybox zřídíme v Nemocnici Prachatice, kde jsem se domlouval s ředitelem nemocnice Michalem Čarvašem a s členkou představenstva Zuzankou Roithovou, proslulou obranou babyboxů proti Výboru pro práva dítěte při OSN. Zuzanka Roithová iniciovala dopis poslanců Evropské unie na podporu babyboxů. 
Pokusíme se překonat nedobytná města Louny a Tachov, jež jsou posledními okresními městy v České republice dosud bez babyboxu. 
Zbývá nám vyměnit desítka starých bedýnek, jež jsou všechny po technické stránce zastaralé. Jedná se o města Klatovy, Kroměříž, Třebíč, Děčín, Praha 6, Litoměřice, Hodonín, Plzeň, Trutnov a Neratovice.
Kromě toho provádíme technické kontroly a servis na všech 78 babyboxech, jež pomohly vstoupit za 16 let své existence do nového života 214 dětem. Z odkládání dětí radost nemáme, ale babyboxy považujeme za jakési jističe pro situace, kdy se matky nebo rodiče ocitnou v krajní sociální nouzi nebo psychické situaci, kdy je lépe prostřednictvím babyboxů předat nechtěná děťátka novým rodičům, kteří jsou prověřeni a proškoleni a určeni opatrovnickými soudci. 
Děkuju vám všem, kteří jste babyboxy podpořili dary a vstřícnou spoluprací. 
Jan Mach, ředitel nemocnice, Zdeněk Juřica a LH podepisují smlouvu.
Jan Mach, ředitel nemocnice, Zdeněk Juřica a LH podepisují smlouvu.
Babybox z vnitřní strany nemocnice.
Babybox z vnitřní strany nemocnice.
Babybox z vnitřní strany. Foto Jiří „Řezník“ Špreňar
Babybox z vnitřní strany. Foto Jiří „Řezník“ Špreňar
Ředitel nemocnice Jan Mach zkouší nový babybox. Foto Jiří „Řezník“ Špreňar
Ředitel nemocnice Jan Mach zkouší nový babybox. Foto Jiří „Řezník“ Špreňar
Zdeněk Juřica se svým asistentem Radkem Jetelinou.
Zdeněk Juřica se svým asistentem Radkem Jetelinou.
Celkový pohled na babybox na budově nové nemocnice v Náchodě.
Celkový pohled na babybox na budově nové nemocnice v Náchodě.