< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

188. děťátko v babyboxu Nemocnice Mělník! Je to kluk Vláďa!

18.4.2019
Ve středu 17. dubna ve 20:31 vrzla dvířka babyboxu Nemocnice Mělník. Do nového života jimi vstoupil klučík právě narozený, nevykoupaný, s nepodvázaným pupečníkem, a do světa vybavený jen starým šedivým ručníkem. Sestřičky jej pojmenovaly Lukáš, jak mi sdělila vrchní sestra Pavla Jelínková. Poprosil jsem jí, zda mohu děťátko pojmenovat Vláďa na památku svého přítele a člena vedení spolku Babybox Vladislava Jarého, který zemřel 12. dubna a jehož odchod se mě hluboce dotkl. Taky abych doplnil počet Vladislavů žijících v zemi české. 
Vláďa je osmé letošní děťátko, třetí mělnické a upravil skóre kluci versus holky na 82:106. Samozřejmě vedou holčičky! Babybox v Mělníku byl otevřen 4. listopadu 2009, hlavním dárcem byla Nadace Komerční banky, a. s. - JISTOTA, jež nám pomohla zřídit dvacet babyboxů a nyní finančně podporuje výměnu původních bedýnek, již technicky zastaralých. Ve dvaceti babyboxech zřízených s podporou Nadace Komerční banky, a. s. - JISTOTA se stal malý Vládíček 60. děťátkem. Tedy v průměru, co babybox Komerční banky, to tři děti a ani jeden z nich nezůstal bezdětný.  
Ať žije Vládíček Mělnický! Čest památce Vládi Jarého, s nímž mě pojilo padesátileté přátelství! 
Babydědek Lu