< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

165. děťátko v babyboxu, 26. v pražském Hloubětíně a 3. letošní!

9.3.2018
Dvě minuty před 19. hodinou v pátek 9. března 2018 vstoupila dvířky hloubětínského babyboxu do nového života holčička, kterou jsem pojmenoval Jana po mimořádně velkorysé dárkyni Janě Severinové, jež spolu s manželem Karlem a firmou S:LUKAS, s. r. o., Brno, byla hlavní dárkyní včera otevřeného babyboxu v Blansku. Jana Severinová navíc včera oslavila své narozeniny. Gratuluju, milá Jano, a děkuju!
Novorozená holčička mohla být podle sestry Ivany Staňkové, která mi podávala informaci, stará i několik dní, ale oblečená do zimního opravdu nebyla. Měla na sobě body s krátkým rukávem, teplou čepici, tepláčky a oranžové ponožky. 
Jana zvýšila skóre holky versus kluci na 94:71. Je pro mne velkým zadostiučiněním za tragický středeční nález mrtvého chlapečka v pražských Stodůlkách. Holčička je zároveň důkazem, že i maminka, která se dostane do tíživé sociální a psychické situace, může být korektní. Připomínám slova svého přítele a rádce profesora Zdeňka Hájka, porodníka z Apolinářské: "Nikdo si nedovedeme představit, co se děje v hlavě ženy kolem porodu."
Ať žije Jana z Hloubětína, ať žije její kmotra Jana Severinová z Moravy! Ať žijí Petr Pícha a Zdeněk Mayer, tehdejší majitelé GynCentra, kteří mi v roce 2005 přes odpor všech oficiálních institucí  umožnili otevřít první babybox! 
Babydědek Lu