< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Zkontroloval jsem Babynest - babybox ve Vídni!

11.12.2018
V sobotu 8. prosince jsem provedl revizi Babynestu na Wilhelminenspial v ulici Flötzersteig 4 ve Vídni. Dětská klinika je poněkud omšelá a vrátka k Babynestu orezlá. Mechanická klika na dvířkách funguje dobře. V komůrce na odkládání děťátek bylo světlo a teplo. Vybavená je informacemi ve francouzštině, španělštině, němčině, turečtině, japonštině, arabštině, ruštině a dalších jazycích. Informace v češtině schází.
Po prvním zavření babyboxu jsem si připravil ve Vídeňské němčině proslov spojený s naší prezentací babyboxu, leč personál kliniky se nedostavil. Překvapilo mě, že se mi podařilo dvířka Babynestu znovu otevřít a mohl jsem si tedy eventuální vložené děťátko zase odnést já sám nebo kolemjdoucí. Pokus jsem zopakoval ještě 5 x. Odložil jsem do Babynestu upomínkové předměty naše spolku, leč nikdo si pro ně nepřišel. Poněkud překvapený volným přístupem a absencí reakce zdravotníků vídeňské kliniky, jsem odjel na kontrolu španělské vysoké jezdecké školy ve Vídni. Vídeňský Babynest mi připadl jak z raného středověku. 
Babydědek Lu
Foto: Matyáš Hess