< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

150. děťátko v babyboxu v táborském G centru, domově důchodců!

14.3.2017
V úterý 14. března ve 21:46 se realizovalo mé dvoudenní očekávání. 150. děťátko jsem cítil pod kůží už od včerejška, tušil jsem, že bude v jižních Čechách, ale představoval jsem si ho spíš v Písku. Je to první děťátko odložené v domově seniorů, babičky a dědečkové dneska neusnou. Zdeněk Juřica dokonce viděl za několik vteřin po odložení ruce sestřičky Ivany, která děťátko vyjmula z bedýnky. Hned jsem telefonoval ředitelce domova Jaroslavě Kotalíkové. Děťátko našla v mobilu taky, ale nemohla se dovolat do G centra, takže nevěděla podrobnosti. Vzápětí mi hlásila: Je to kluk. Dostala jsem ho jako dárek k narozeninám!

Klučíka oblečeného jen do plenkových kalhotek a zabaleného v dece jsem pojmenoval Jaroslav Kotalík, samozřejmě pracovně, a na počest ředitelky, jež zatím jediný babybox na domově seniorů v zemi české dovolila zřídit. Hlavním dárcem táborské bedýnky je Nadace GCP a Česká pojišťovna. Jaroslav je čtvrtým letošním děťátkem a upravil skóre holčičky versus klučíci na 88:62.

Ať žije Jaroslav! Ať žije Jaroslava Kotalíková!
Gratuluju k narozeninám, milá Jaruško!
Babydědek Lu