< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Lékařka novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice mi odmítla dát základní informace o odloženém děťátku - 128!

12.11.2015
Ve čtvrtek 12. listopadu ve 13:49 mi mobil ohlásil, že do babyboxu v Pardubické nemocnici bylo odloženo děťátko.Hned jsem věděl, kdo je odložil. S jeho nešťastnou maminkou jsem v předchozích dnech telefonicky komunikoval. Přemlouval jsem ji, aby si klučíka nechala, nabídl jsem jim ubytování v novém azylovém domě na Hájku. Dokonce mi slíbila, že děťátko neodloží... Zavolal jsem na novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice. Jaké bylo moje překvapení, když mi lékařka odmítla dát jakoukoli informaci, dokonce mi nechtěla ani potvrdit, že v babyboxu děťátko bylo. Prostě mi předvedla, že pediatři babyboxům opravdu nefandí! Dodatečně jsem zjistil, že nevlídná žena u telefonu byla zřejmě zástupkyně primáře Veronika Sabová.
Napsal jsem email ředitelce nemocnice, zavolal tiskovému mluvčí, a v 15:28 požadované informace získal. Trvalo to necelé dvě hodiny, přičemž smlouva mezi nemocnicí a z. s. Babybox zavazuje nemocnici, aby spolku informace podala. Pardubičtí tiskoví mluvčí mi potvrdili, že se jedná o kluka a v datu narození se spletli jen o dva dny. Novorozený chlapec je zdravý. První zprávu jsem dal manželům Rie a Jiřímu Křemenákovým, největším pardubickým mecenášům. Podpořili babybox při otevření a náš projekt velkoryse obdarovávají velmi často. Na jejich počest jsem dvě ze tří dosud odložených pardubických děťátek pojmenoval Ria a Jiří. Holčička Ria završila 31. prosince 2013 první stovku nechtěných lidských mláďat. Dnes nalezeného kluka jsem pojmenoval Antonín po svém blízkém spolupracovníkovi Ing. Tondovi Lovětínském (www.lovetinsky.cz), jenž zajišťoval (a dosud vyřizuje) stavbu a administrativu azylového domu. Tonda je čtvrtým děťátkem v pardubickém babyboxu, 128. celkem, a snížil skóre kluci holky na 54 vs. 74. Ovšem ve prospěch holčiček... Letošní je šestnáctý.
Ať žije Toníček! Ať žije Tonda Lovětínský!
Babydědek Lu