< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

105. děťátko v Nemocnici Karviná - Ráj

31.3.2014
Dnes v pondělí 31. března v 16:05 se rozezněla signalizace babyboxu v Nemocnici Karviná – Ráj. Zdravotníci vyzvedli z bedýnky holčičku, která se stala druhým děťátkem odloženým v Karviné. Nechtěné lidské mládě není novorozené, ale je zcela zdravé.
Nezodpovězenou otázkou pro mne zůstane, proč se brání ředitel zřízení babyboxu v Nemocnici Havířov. Je to totiž jeden a ten samý muž jako v Karviné – Ing. Petr Kovařík.
Jak je mým zvykem, malou nevěstu jsem pojmenoval. Karvinský babybox byl otevřen za dar získaný od Nadace Komerční banky – Jistota a byl zároveň dvacátou bedýnkou financovanou naším největším dárcem. Jako významné datum jsem k slavnostnímu otevření zvolil 25. srpen – den narozenin současné předsedkyně správní rady Nadace Jistota Ing. Sylvy
Floríkové. Na její počest jsem holčičku pojmenoval Sylva! Babybox v Karviné otvírala Sylva osobně a ještě jednou se jí po čtyřech letech omlouvám za hrůzostrašnou jízdu mezi Prahou a Karvinou v autě, jež jsem řídil. Sylva zvýšila skóre odložené holčičky versus odložení klučíci na 64:41. Vivat Sylva!

Babydědek Lu