< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

109. děťátko v babyboxu v Plzni se jmenuje Martinka Saint-Gobain!

14.11.2014
V pátek 14. 11. v 5:04 mi plzeňský babybox v Poliklinice na Denisově nábřeží poslal smsku a ohlásil mi, že se jeho dvířka otevřela. Pracovník pohotovostní služby Martin Bouda mi potvrdil, že odložené děťátko je několik hodin stará novorozená holčička, a že je na první pohled zdravá. Do bedýnky na nechtěná lidská mláďata byla vložena zabalená v ručníku a prostěradle, s pupečníkem podvázaným hadříkem, se zbytky mázku a plodové vody. Holčičku jsem pojmenoval Martinka na počest patronky stavby druhého křídla azylového domu na Hájku Ing. Martiny Vlčkové Říhové, pracovnice francouzského stavebního koncernu SAINT-GOBAIN, mecenáše stavby. Martinka je 109. děťátkem jemuž babyboxy pomohly vstoupit do nového života, devátým letošním, třetím plzeňským. Zvýšila skóre odložených holčiček vs. klučíků na 66 : 43. 
Ať žije Martinka z Plzně, ať žije Martinka ze SAINT-GOBAIN, ať žijí všichni dobří lidé pomáhající nám se zřizováním babyboxů a azylovým domem!
Babydědek Lu