< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

89. děťátko vstoupilo do nového života opavským babyboxem. Je to kluk!

4.9.2013
Ve středu 4. září ve 4:47 mě probudil telefon a hned mi bylo jasné, že opavský babybox mi nevolá pro nic za nic.
Službu na novorozeneckém oddělení držel doktor David Šupík, který mi vlídně klučíka popsal. Čerstvě narozený, zabalený v čemsi, co popsal jako podložku, váží 3 150 gramů a měří přes půl metru, ale hlavně je zcela zdravý. Povídám sympatickému lékaři: Jmenuje se David, po vás! My jsme mu začali říkat Honzík, protože službu měly dvě sestřičky Jany, vysvětlil mi. Tak si, moji milí, vyberte sami, zda je to David nebo Honzík. Předchůdcem Davida byla holčička Šárka odložená 6. srpna v krnovské nemocnici, což je pobočný závod Slezské nemocnice v Opavě.
Celkově je David osmým letošním babyboxátkem, ale teprve druhým klukem.
Další bedýnku otvíráme ve čtvrtek 19. září v Nemocnici Česká Lípa. Když už výrobce a vrchní technik Zdeněk Juřica pojede z Náměšti nad Oslavou přes Prahu, vymění současně praděda babyboxů v hloubětínském GynCentru za babybox nové generace financovaný OSDK, a. s. http://www.osdk.cz a jejím šéfem Josefem Štajerem a uvede jej do zkušebního provozu. Slavnostní otevření se koná 13. listopadu v 10 hodin za účasti předsedy Senátu Milana Štěcha, jenž je protagonistou babyboxů od jejich vzniku v Čechách. Ten den oslaví šedesáté narozeniny.
Lu, babydědek