< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

87. děťátko v babyboxu je Hanička v Nemocnici Havlíčkův Brod. 7. června 2013 nalezli v GynCentru klučíka, 10. června v Brně holčičku, 13. června v Havlíčkově Brodu celkově 51. holčičku.

13.6.2013
Dvířka babyboxu v havlíčkobrodské nemocnici se otevřela v 21:22:04 13. června 2013. Je to na den přesně sedm měsíců, kdy jsme 13. listopadu 2012 k narozeninám předsedy Senátu Milana Štěcha, a za korunky od velkorysého mecenáše Josefa Štajera, majitele OSDK, a. s. Praha, www.osdk.cz, bedýnku otevřeli. Zavolal jsem primáři Michalu Pipkovi a ten mi řekl, že odložené děťátko je holčička, vážící 2290 gramů, což jsem z fotografie ve svém mobilu nepoznal, protože byla zabalená.

Zprávu do mobilu jsem dostal ve chvíli, kdy jsme s celoživotní kamarádkou a osobní lékařkou MUDr. Vlaďkou Skalníkovou, šéfkou kardiologie Na Homolce, oslavovali promoci jejího syna Petra. Vlaďka Skalníková přijala moji prosbu a stala se členkou Kolegia babyboxů.

Primář Pipek odloženou holčičku pojmenoval Hanička podle sestřičky, která děťátko vyjmula z bedýnky. Ujistil mě, že děťátko je právě narozené a zcela zdravé a že zprávu o něm už podal i své zástupkyni Magdaleně Chvílové Weberové, která, jak si příznivci babyboxů vzpomenou, při prvním jednání o instalaci prohlásila: Havlíčkův Brod babybox nepotřebuje. Ať žije Hanička!

Babydědek Lu