< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Proboha! 96. děťátko v babyboxu v mém rodném Kladně!

3.12.2013
Dnes v 6: 45 ráno, tedy v úterý 3. prosince 2013, uběhly sestřičky kladenského dětského oddělení k několik desítek metrů vzdálenému babyboxu mimořádně rychle. Na obrazovce v místnosti stálé služby se objevil obrázek děťátka. Zcela nahá holčička byla ještě od porodního mázku a zabalená jenom v dece. Zprávu mi potvrdil primář dětského oddělení MUDr. Petr Lyer. I po telefonu jsem poznal, že jej páté kladenské děťátko nenechává klidným. „Holčička je zdravá, stará sotva hodinu, váží 3200g a sestřičky ji pojmenovaly Barbora, protože má zítra svátek. Utíkám učit dětské sestřičky, všechno ostatní bude vědět ordinářka Dagmar Špičáková, 312 606 411.“ V Kladně je skóre holčičky versus klučíci 4:1. Ve všech babyboxech Barborka zvýšila skóre ve prospěch holek na 57:39. Mé rodné město Kladno je po Praze, Brně a Ostravě na čtvrtém místě v počtu odložených dětí.
Včera 2. prosince jsme podepsali s MUDr. Petrou Šupšákovou, ředitelkou Nemocnice Valašské Meziříčí, a. s., členem skupiny AGEL, smlouvu o zřízení dalšího babyboxu. Doprovázel mě výrobce a šéf technického vývoje babyboxů Zdeněk Juřica, MONTEL, Náměšť nad Oslavou (www.jurica-montel.cz), který na místě dojednal s místními techniky detaily instalace. Děkuju, milí přátelé v AGEL Valašské Meziříčí.

Babydědek Lu

Milá ředitelka Petra Šupšáková podepisuje smlouvu.
Milá ředitelka Petra Šupšáková podepisuje smlouvu.
Petra Šupšáková a její náměstci.
Petra Šupšáková a její náměstci.
Okno pro babybox.
Okno pro babybox.