< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Letos deváté děťátko v jihlavském babyboxu, celkově 71.

9.4.2012
Marie Velikonoční – Lenka Roztočilová II.

Holčička vložená na velikonoční pondělí, tedy 9. dubna ve 2:40 ráno do babyboxu v Nemocnici Jihlava, to nebude mít se jménem jednoduché. Už teď má dvě: Marie Velikonoční – Lenka Roztočilová II. Třetí jméno dostane od svých budoucích rodičů. Marie se jmenuje podle sestřičky, která děťátko z babyboxu vyjmula a ve 3 hodiny ráno mi o něm zavolala, příjmení Velikonoční je jasné, Lenka se jmenuje podle novinářky, která o holčičce právě píše první zprávu, a Roztočilová II. po svém tatínkovi profesoru Aleši Roztočilovi, přednostovi Gynekologicko-porodnické kliniky v Jihlavě, s nímž jsem babybox v Jihlavě domlouval a 20. září 2009 otevřel. Aleš tak pomohl vstoupit do života už druhé holčičce.

Marie Velikonoční - Lenka Roztočilová II. byla zabalená ve dvou ručnících, je zcela čerstvě narozená, váží 2 600 gramů a v tuhle chvíli ji zahřívají jihlavští lékaři a sestřičky vedení primářem Milanem Svojsíkem v inkubátoru, jinak se těší dobrému zdraví.

Holčička je devátým letošním děťátkem odloženým do babyboxu, předchozí byl klučík Petr, kterého našli v babyboxu v Brně před čtyřmi dny, 5. dubna. Skóre kluci versus holky upraveno na 28 : 43. Marie-Lenka je šestnácté pondělní dětátko, šesté dubňátko. Předchozí jihlavské miminko odložila jeho maminka 24. ledna 2012 na chodbě nemocnice, protože vedle babyboxu zrovna někdo pokuřoval. První děťátko v jihlavském babyboxu našli zdravotníci 20. září 2011, pojmenoval jsem ji Radka Roztočilová I.

50. babybox otvíráme na budově Záchranky u ředitele MUDr. Marka Slabého v Českých Budějovicích B. Němcové 6 25. dubna ve 12 hodin. Výrobce nové generace babyboxů Zdeněk Juřica z firmy MONTEL v Náměšti nad Oslavou jej instaluje příští pondělí 16. dubna.

Babydědek Lu