< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

73. děťátko v babyboxu je Věruška v Kolíně!

13.4.2012
V pátek 13. dubna mi zazvonil telefon půl hodinky před půlnocí. Přišla sms: „Babybox Kolín – dveře otevřeny, box aktivní.“ Za chvilku totéž a sms: „Babybox Kolín – dveře uzavřeny – kontrola proběhla.“ Dal jsem sestřičkám chvilku času a pak jsem na novorozenecké oddělení v Kolíně zavolal. „Je to holčička, ještě zamázkovaná, nevykoupaná, na sobě má mikinu a váží 2670 gramů. Puečník má podvázaný gumičkou do vlasů. Dali jsme ji zahřát do inkubátoru,“ hlásila mi sestra Naďa. „Pojmenovali jsme ji Věruška podle sestry na transúzce, která ji našla,“ doplnila. Za chvíli mi zavolala i Věra z transfúzky: „Byla jsem ráda, že je v pořádku. Pochovala jsem si ji jako první!“ řekla mi rozechvělým hlasem do telefonu.

Babybox v Kolíně jsme otvírali na Mikuláše 5. prosince 2008 a pořídili jsme ho z daru Ing. Richarda Pácala, přidali i místní dárci. První odloženou holčičku zdravotníci našli letos 15. února a pojmenovali ji Pavlínka Kolínská. Věruška Pátková – Kolínská je celkově 73. děťátkem odloženým za šest a půl roku do babyboxů, letošním jedenáctým. Kluci – holky 29 : 44.

Samozřejmě platí, že v pondělí 16. dubna instalujeme se Zdeňkem Juřicou, výrobcem nové generace babyboxů, a s ředitelem záchranky v Českých Budějovicích doktorem Markem Slabým 50. babybox. Slavnostní otevření ve středu 25. dubna tradičně přesně v poledne na pravém předním rohu budovy v ulici B. Němcové 6.

Babydědek Lu