< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

69. děťátko v babyboxu v Nemocnici Karviná Ráj!

16.3.2012
Signalizace se rozezněla v pátek 16. března ve 20:08:05 a ve 20:20 už mi volala tisková mluvčí nemocnice Radka Fleischerová. „Máte děťátko?!“ oslovil jsem ji podle mnohokrát vyřčeného scénáře, který jsem si častým opakováním vryl do hlavy. „Je to holčička! Volal mi pan primář,“ odpověděla tisková mluvčí. „A jmenuje se Radka!“ rozhodl jsem sám o pracovním jménu děvčátka.
Holčičku z babyboxu vyzvedla MUDr. Barbara Widenková a pan primář Daniel Janek děťátko tedy pojmenoval Barbora a přidal podle měsíce příjmení Marcová. Radka – Barborka je čerstvá, narozená jistě dnes, byla oblečená a váha ukázala 3 130 gramů, zatímco metr se zastavil na 49 cm.
Barborka je devátým děťátkem odloženým v Moravskoslezském kraji, celkově 42. holčičkou na 27 kluků. Poněkud alarmující číslo nakonec – sedmé děťátko odložené v letošním roce.

Babydědek Lu