< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

67. děťátko v brněnském babyboxu. 49. babybox v Českém Krumlově

29.2.2012
Ludmila Brázdová - četl jsem dnes dopoledne na displeji svého mobilu. Máte děťátko, Ludmilo! vykřikl jsem do přístroje, aniž bych se zdržoval společenskými formalitami. Je to kluk, čerstvě porozený ještě od mázku. Našli jsme ho ráno po deváté, radovala se Ludmila. A jmenuje se Vilém, dodala a trochu mě tím vyplašila. Zřejmě nějaká její dětská vzpomínka, vysvětlil jsem si. Kdyby bylo na mně, pojmenoval bych jej Daniel Rychnovský po bývalém řediteli Nemocnice Milosrdných bratří, který byl spolu s primářkou neonatologie Ludmilou Brázdovou hlavním protagonistou druhého českého babyboxu. Daniel je horkým kandidátem v podzimních volbách do Senátu, jestli jej Brňané zvolí a kdyby se prezidentkou stala Zuzana Roithová, věřím, že by babyboxy byly vždy hned vedle poštovní schránky po celé zemi české. Vilém - Daniel je zcela zdravý, váží 3 250 gramů a je devátým děťátkem, kterému brněnský babybox pomohl do života. Skóre kluci versus holky je 26 : 41.

Ve stejnou chvíli, kdy nešťastní rodiče odkládali Viléma, instaloval Zdeněk Juřica, majitel firmy MONTEL z Náměště nad Oslavou, 49. babybox v Nemocnici v Českém Krumlově, třetí babybox nové generace. Jsem si jist, že krumlovský babybox je nejdokonalejší na světě. Vážně. Dvoudílná dvířka nerezové bedýnky se otvírají po stisknutí jediného zeleně podsvíceného tlačítka automaticky a po vložení děťátka se zase sama zavřou. Jsou opatřena infrazávorou - fotobuňkou, znemožňující kolizi s rukama dárce nebo s končetinami děťátka. Kromě topení jsou vybavena klimatizací. Babybox v Českém Krumlově otvíráme ve čtvrtek 8. března, tradičně ve 12 hodin v poledne.

Babydědek Lu
Hlavní hrdina českokrumlovského babyboxu, jeho výrobce a montér - Zdeněk Juřica - MONTEL, Náměšť nad Oslavou.
Hlavní hrdina českokrumlovského babyboxu, jeho výrobce a montér - Zdeněk Juřica - MONTEL, Náměšť nad Oslavou.
Babybox v Nemocnici Český Krumlov je umístěn vpravo od brány a přístup k němu je speciální brankou v plotu.
Babybox v Nemocnici Český Krumlov je umístěn vpravo od brány a přístup k němu je speciální brankou v plotu.