< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Chomutovský babybox už není bezdětný! Pomohl 79. děťátku! V pátek 26. října ve 12 hodin slavnostní znovuotevření babyboxu v Nemocnici Klatovy!

23.10.2012
Dnes těsně před 13. hodinou, v úterý 23. října 2012, se takřka po čtyřech letech Ivanka Řápková, největší chomutovská protagonistka babyboxu, někdejší primátorka města Chomutova, dočkala satisfakce a chomutovský babybox prvního děťátka. Sestřička Anna Žižková vyjmula z babyboxu klučíka už většího a okamžitě jej spolu s ostatními sestřičkami zalily slzami dojetí. Pojmenovaly jej Michal. „Je to náš Míša!“ hlásila mi Anička Žižková do telefonu rozechvělým hlasem. Míša je zcela zdravý a nešťastná maminka mu do babyboxu přibalila dokonce balíček sunaru. Osudy jsou nevyzpytatelné a příběh každého odloženého děťátka dá na samostatný román, jak často říkám. Možná, že maminka udělala ve své neutěšené situaci to nejkorektnější, co udělat mohla. Ať žije Michal, 79. děťátko, které dvířkami babyboxu vstoupilo do nového a jistě lepšího života!

Ve stejnou chvíli instaloval a inovoval Zdeněk Juřica a jeho MONTEL z Náměšti nad Oslavou v Nemocnici Klatovy babybox, který jsme ze stavebních důvodů a především proto, aby byl snáze přístupný nešťastným maminkám odkládajícím děťátka, přemístili k novému vchodu do nemocnice. Znovuotevření se znovuslavnostně koná v pátek 26. října ve 12 hodin.

Babydědek Lu
Zdeněk Juřica u inovovaného klatovského babyboxu.
Zdeněk Juřica u inovovaného klatovského babyboxu.
Nový babybox, detail.
Nový babybox, detail.