< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

31. děťátko v 31. babyboxu v Písku!

15.3.2010
Mám rád čísla a tahle dvě k sobě pasují - 11. 1. 2010 jsme otevřeli 31. babybox v Nemocnici Písek a dnes, po dvou měsících a čtyřech dnech, v 19 hodin 52 minut a 37 vteřin do něj bylo odloženo celkově 31. děťátko. Jak mi zazvonil mobil a přišla sms hlásící aktivní babybox, hned jsem měl tušení. Zavolal jsem do Písku MUDr. Jiřímu Holanovi, hlavnímu píseckému protagonistovi babyboxu. „Ano, je to holčička!“ zněla první informace.
Hlavním dárcem píseckého babyboxu je Nadace Komerční banky Jistota a otvíral jsem jej při příležitosti narozenin předsedy správní rady Jaroslava Říšského.
Za deset minut přišla další informace: „Je zcela zdravá, stará asi dvě měsíce, čistě oblečená. Váží 3 900 gramů. A byla u ní položená lahvička s mlékem.“ Po jedenatřicáté jsem dojatý. „Pojmenujeme ji po vaší manželce, pane doktore, co říkáte?“
„Manželka se jmenuje Gábina,“ odpovídá mi nejistě Jiří Holan. „Budeme tedy holčičce říkat Gabriela Písecká!“ rozhodl jsem. Je to první děťátko odložené do babyboxu v jižních Čechách.