< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

29. děťátko v babyboxu v GynCentru!

12.2.2010
Ve čtvrtek 11. února 2010 v 19.04.22 se hloubětínským GynCentrem rozezněl signál ohlašující použití babyboxu. Současně v mé kapse zapípal mobil a sms. Za necelou minutu mi primář Petr Pícha potvrdil, že v babyboxu je holčička. Když ji službu konající lékař Ivan Reich vyšetřil, mohl konstatovat, že je zdravá, váží kolem 3 000 gramů a je asi tři dny stará. Holčičce oblečené v růžovém jsme s Petrem Píchou dali – jak jinak – pracovní jméno Ivanka.
Je patnáctým děťátkem odloženým do hloubětínského babyboxu, celkově v České republice dvacátým devátým dítětem, jemuž babyboxy pomohly. Smutné číslo dokazuje, že Praha je na tom v sociální oblasti nejhůř.