< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

39. děťátko pomohl zachránit babybox ve Zlíně!

8.12.2010
Mobil mi zadrnčel u hlavy 8. prosince ve 21:32:13 a hlásil – Babybox Zlín – dveře otevřeny – box aktivní. Plané zprávy dostávám někdy i několikrát denně, jenže tentokrát senzory na mé holé hlavě zafungovaly dokonale.
„Máme děťátko!“ hlásila mi zadýchaná sestřička, když jsem zavolal na novorozenecké oddělení. „Dám vám paní doktorku!“
„Tady doktorka Dostálková,“ ohlásila se mi neonatoložka. „Váží 3 010 gramů a zrovna jí odešla smolka!“ hlásila mi důležité údaje. Pak jsem se dozvěděl, že na první pohled je zdravá a narodila se před několika hodinami.
„Jak se jmenujete křestním jménem, paní doktorko?“ zeptal jsem se ještě. „Věra...“ lékařka si asi myslela, že jí chci tykat. „Tak holčička se jmenuje Věruška a je to 39. děťátko odložené do babyboxů,“ informoval jsem jí. Věruška je z chudých poměrů, protože zabalená byla jen v tričku a v ručníku.
Babybox číslo 5 jsme otevřeli v Nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně na Mikuláše v roce 2007. Na své první děťátko si počkal tři roky a dva dny. Hlavním mecenášem babyboxu je brněnská firma 100MEGA Distribution a její majitel Ing. Petr Bečička. Velkou podporu poskytl zlínskému babyboxu tehdejší hejtman Libor Lukáš.
Skóre holčičky versus kluci je v tuhle chvíli 24 : 15.
Váš Babydědek Lu