< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Čtyřicáté děťátko bylo v babyboxu v Opavě!

23.12.2010
„Zralá, zdravá holka!“ hlásil mi do telefonu MUDr. Petr Herman, primář Slezské nemocnice v Opavě. A já hlásím, moji milí, že 40. děťátko, jemuž babyboxy pomohly na cestě do života, bylo odloženo minutku po půl třetí ráno 23. prosince 2010. Dětská primářka MUDr. Dagmar Prejdová, která ji má v péči, pojmenovala holčičku Magdaléna, aby potěšila sestřičku, která děťátko v babyboxu vyzvedla. Magdalenka je stará několik hodin a byla pečlivě laicky ošetřená a čistě oblečená. Skóre kluci – holky je upraveno na 15 : 25
Panna Maria porodila v chlévě Ježíše, babybox otevírá bránu všem dětem.
V posledních letech jsem byl v průběhu vánočního času pozván na řadu krásných adventních koncertů konaných ve venkovských kostelích. Setkal jsem se s vesnickými lidmi a společně s nimi si na koncertech připomněl své poslání na tomto světě a také ty lepší stránky lidské duše.
Koncerty ve mně zanechaly hluboký dojem a velmi silně přispěly k umocnění citového prožitku vánoční nálady a chápaní vánočních tradic jak v kontextu křesťanského roku, tak i světského významu tohoto významného období v životě každého člověka, rodiny i celé společnosti. Ve všech historických obdobích minulých dvou tisíciletí v době Vánoc utichaly zbraně, nesmyslné hádky, řevnivost, lakota a závist a lidé se alespoň na chvilku zamysleli sami nad sebou, svým osudem na této Zemi a uvědomovali si význam rodiny, přátelství a solidarity. A to vše mi vždy v době Vánoc znovu a znovu připomíná nádherná melodie Ave Maria.
Podívejme se do tváře Panny Marie, symbolu mateřství a čistoty, a znovu si připomeňme svoji jedinečnou schopnost konat dobro. Popřejme všem dětem, kterým babybox otevřel svoji teplou náruč, dobrý život na této Zemi a šťastnou budoucnost.
Emil Méla Machálek