< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Jak jsem připravil mladoboleslavský babybox o první děťátko...

17.7.2008
...a babyboxům připsal na konto třinácté zachráněné miminko...
Poslala mi sms mladá žena. Čeká děťátko, o které se nemůže postarat, je těsně před porodem a miminko chce dát do babyboxu. Z psaného slova bylo jasné, že se jedná o cizinku. Zkusil jsem jí zavolat a skutečně mi po několika pokusech telefon zvedla. Přemluvil jsem ji, aby šla do mladoboleslavské nemocnice, že s lékaři domluvím vyšetření i porod.
V nemocnici mi vyšli absolutně vstříc a zakrátko se nám narodila zdravá holčička vážící 2,60 kg měřící 48 cm. Říkejme jí Lucinka. Teď čeká v nemocnici na náhradní rodiče.
Občanské sdružení Babybox pro odložené děti Statim sice odepíše z účtu 15 000 Kč jako úhradu za porod nepojištěné cizinky žijící v Čechách a mladoboleslavský babybox si nepřipíše na konto první děťátko, ale je to happyend, co říkáte? A třinácté zachráněné dítě!