< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Dvanácté děťátko v babyboxu!

17.3.2008
V 10 hodin a 12 minut se dnes dopoledne rozezněla signalizace na novorozeneckém oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci. Všem se zatajil dech - v babyboxu je děťátko! Za necelou minutu vyjmuly sestry z kovové bedýnky holčičku. Zkušenému pediatrovi bylo okamžitě jasné, že dítě není starší než dvě hodiny. Holčička podle oblečení zcela jistě pocházela z velmi nuzných poměrů. Nechyběla ani pověstná igelitka.
Děvčátko dostalo jméno Terezka, váží 2 500 gramů, je zdravá a hoví si v teple inkubátoru v péči olomouckého primáře Lumíra Kantora. Povídali jsme si s ním chvilku po telefonu a hodnotili výsledky - druhé miminko v Olomouci a dvanácté celkem - to je přece argument!