< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Babybox v hloubětínském GynCentru pomohl zachránit osmé dítě

4.7.2007
V neděli 1. července ve 20 hodin byl do babyboxu v GynCentru v Praze 9 – Hloubětíně vložen novorozený klučík. Za 30 sekund po signálu oznamujícím vložení dítěte do babyboxu  si službu konající lékař MUDr. Libor Novák se sestrou oddechli – dítě bylo v pořádku. Tříkilový kluk byl zabalený v plenách a laicky ale dobře ošetřený.
MUDr. Libor Novák se do dějin babyboxů zapsal již potřetí, z pěti dětí odložených v GynCentru totiž jako první ošetřoval právě tři. Přesně za dva roky a jeden měsíc od  instalování prvního babyboxu pomohla tato zařízení zachránit celkem osm dětí.
Klučík, jemuž mám důvod říkat David, se narodil v neděli ve 14 hodin a několikrát se napil mateřského mléka. Nešťastná maminka se i po odložení zajímá o jeho zdraví.