< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Tisková zpráva

27.2.2006
V sobotu 25. února byla do babyboxu v GynCentru v Hloubětínském zámečku v Praze 9 odložena holčička. V neděli 26. února se stalo neuvěřitelné — v babyboxu bylo zdravotníky nalezeno další, už třetí dítě — chlapeček.
Obě děti jsou zdravé a byly předány pečlivě oblečené a čisté.
Dnes, tj. v pondělí 27. února se mi telefonicky ozvala maminka holčičky a vysvětlila mi, že k zoufalému kroku ji vedly sociální důvody. Požádala mě, aby dítě bylo prozatím svěřeno do péče Klokánku FOD. Uvěřil jsem jí a slíbil další pomoc.
Naším cílem je zachránit životy novorozenců. Zdá se však, že jsou různé důvody pro jejich odložení, třeba sociální situace matky, nejen finanční, ale i její neochota vše řešit s příslušnými státními orgány.
Chceme proto, aby naše zjištění přinesla nové poznatky k legislativní úpravě osvojování novorozenců.
Zdá se, že důvody pro odložení dítěte jsou mnohem pestřejší a křehčí, než se odborníkům kdy zdálo.
V tuto chvíli je pro nás důležité, že děti žijí a jsou v odborné péči. Další ať řeší příslušné státní orgány.
Prosíme sdělovací prostředky, aby nepátraly po totožnosti dětí a jejich rodičů.