< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

260. děťátko v táborském G-centru!

26.12.2023
V úterý 26. prosince v 15:06 byl v táborském G – centru nalezen třetí táborský chlapeček. Předchozí dvě jména Jaroslav a Milan připomínají památku Jaroslavy Kotalíkové, předchozí ředitelky domova seniorů. Jméno Milan upomíná na účast Milana Štěcha, tehdejšího předsedy Senátu, který se otevření zúčastnil. Novou ředitelkou je Jana Svačinová, nechť tedy jméno připomene ji. Chlapečka jsem pojmenoval Jan. 
Malý Jan je poněkud větší, odhadujeme ho na dva až tři měsíce. Sanitka ho odvezla do táborské nemocnice, kde jej vyšetřili a zjistili, že je zdravý, ale příliš voňavý nebyl. O neurovnaných sociálních poměrech svědčí i následný telefonát jeho nešťastné maminky, která děťátko chtěla vrátit. G – centrum ani nemocnice ji nemohla vyhovět, protože v tomto případě bude nezbytné možnosti jeho dalšího živobytí v rodině prověřit. 
Přiznávám se, že při provozování babyboxů zjišťuju zřejmě i nedostatky na straně státu a úřadů. 
Malému Janovi nesporně náleží novorozenecký dukát od České mincovny, jak je tradičním zvykem naší spřátelené instituce, ale je otázkou, v čí péči bude dukát uložen. Prosím proto Jaroslava Černého, marketingového šéfa České mincovny, aby nechal vyrazit novorozenecký dukát s číslem 260. 
Babydědek Lu