< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

258. děťátko v nemocnici v Liberci je holčička Jitka! Otevřeli jsme babybox v nemocnici Kyjov!

5.12.2023
V úterý 5. prosince v 17 hodin nalezli zdravotníci v nemocnici Liberec novorozenou holčičku. Váží 3550 gramů a měří 49 centimetrů. Holčička neměla ošetřený pupečník, na první pohled je zdravá. 
Jitka je deváté liberecké děťátko a je dvanácté letošní, jméno dostala po Jitce Juřicové, která se podílí na výrobě babyboxů a má dnes svátek,  skóre versus holky kluci upravila Jitka na 142:116 ve prospěch holek. 
Nemocnice Hodonín dodnes tutlala holčičku Julii odloženou 21. září, a tak prosím Jaroslava Černého, marketingového ředitele České mincovny, aby nechal zlaté novorozenecké dukáty vyrazit hned dva najednou - pro Julii a pro Jitku. Děkuji České mincovně, která obdarovává každé děťátko nalezené v babyboxu tradičně.
Hlavním dárcem babyboxu v nemocnici Kyjov je společnost ROSSMANN, s.r.o., jež je tradičním mecenášem babyboxu. Šek mi předala milá Olinka Stanley. Významným dárcem je společnost GoodMills Česko, s.r.o.. Společnost zastupuje jednatel David Truxa. Děkuji oběma dárcům a všem dárcům regionálním, bez nichž by nebyl babybox ani jeden.
Ať žije Julie Hodonínská! Ať žije Jitka Liberecká.
Babydědek Lu