< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

254. děťátko v babyboxu v Blansku!

20.11.2023
V pondělí 20. listopadu v 16:38 se otevřela dvířka babyboxu na záchrance v jihomoravském Blansku. Babybox přijal do své klimatizované a ventilované bedýnky děťátko zabalené v bleděmodré dece s bílou čepičkou na hlavičce. 
Blanenský babybox jsme otvírali 8. března 2018 a za pět let pomohl vstoupit do života druhému děťátku. Dozvěděl jsem se, že je to chlapeček, na pohled zdravý s ošetřeným pupečníkem, vážící 2500 gramů. Záchranáři jej odvezli do Dětské nemocnice v Brně, protože blanenská nemocnice nemá dětské oddělení. 
Chlapečka jsem pojmenoval David po Davidu Truxovi, jednateli GoodMills Česko, s. r. o., jedné z největších mlýnských společností v České republice. GoodMills Česko je mimořádně štědrým mecenášem babyboxů. 
David je osmým letošním děťátkem a skóre klučíci versus holčičky upravil na 115:139 ve prospěch holek. 
Píšu Jaroslavu Černému, marketingovému manažerovi České mincovny, aby pro Davida vyrobili novorozenecký dukát, kterým Česká mincovna obdarovává každé děťátko odložené do babyboxu. 
Na Mikuláše 5. prosince ve 12 hodin otvíráme 87. babybox, který instaloval Zdeněk Juřica v Nemocnici Kyjov a 11. prosince slavnostně otvíráme babybox nové generace v Nemocnici Třebíč, který je od roku 2010 již technicky zastaralý, ale pomohl zachránit dvě nechtěná lidská mláďata. 
Ať žije David! Ať žije David Truxa, jeho velkorysý kmotr. 
Babydědek Lu

Zlatý dukát k narození dítěte od České mincovny.
Zlatý dukát k narození dítěte od České mincovny.