< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Proti OSN jsem dostal desítky rozhořčených odpovědí. Ze všech jsem vybral k publikování text JUDr. Cyrila Svobody.

31.10.2023
Výbor pro práva dítěte při OSN z roku 2021 doporučil ve svých závěrech (bod 22) České republice ukončit praxe s anonymními porody a babyboxy.  
Závěry jsou chybné. Obě možnosti totiž vycházejí ze svobodné vůle biologických rodičů anonymně dítě porodit nebo je odložit do babyboxu, aby si je vzal do své péče někdo, kdo o ně má vážný zájem. Obě možnosti jsou nejrychlejší cestou dát dítěti jinou šanci bez administrativních tahanic a soudních sporů. Je třeba se nápadům Výboru pro práva dítěte při OSN vzepřít a pokračovat v osvědčené praxi. Naštěstí jeho závěry jsou staré již tři roky a nic se nestalo. Nechme je stárnout dál. Vůbec jim to neuškodí.