< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

240. děťátko v babyboxu Nemocnice Pardubice! Desáté pardubické

29.7.2022
Dvířka pardubického babyboxu vrzla v pátek 29. července ve 20:33, tedy přesně 14 let od jeho slavnostního otevření, jež se konalo v den pátých narozenin mého synka Matýska. Vlídná lékařka Jana Popperová mi řekla, že chlapeček je novorozený a na pohled zcela zdravý. Pojmenoval jsem jej Dan podle syna opakované a mimořádně velkorysé dárkyně Ing. Libuše Janebové, majitelky společnosti Interflon Czech s. r. o., jež ovšem podporuje babyboxy z vlastní kapsy. Děkuju, milá Libuško Janebová. 
Chlapeček Dan byl zabalený v modrobílém overalu. 
Pardubice čítají 90 000 obyvatel a mohou se tedy „pyšnit“ vysokým průměrem odložených děťátek na obyvatele. Dan posunul skóre holky versus kluci na 131:109 ve prospěch holčiček a je devátým letošním odloženým děťátkem.
Marketingový manažer České mincovny, a. s. Jaroslav Černý chystá tradiční zlatý dukát, který jeho společnost věnuje každému odloženému děťátku do babyboxu. Děkuju České mincovně!
V Pardubickém kraji otvíráme 8. září ve 12 hodin v SeniorCentru SeneCura v Chrudimi 83. babybox.
Ať žije Dan! Ať žije Libuška Janebová, šlechetná dárkyně!
Babydědek Lu

Novorozenecký zlatý dukát od České mincovny.
Novorozenecký zlatý dukát od České mincovny.