< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě byla odložena holčička, letošní patnácté, celkově 229., osmé děťátko v Opavě!

7.12.2021
V úterý 7. prosince v 11:07 přišla do mého mobilu zpráva s fotografií interiéru babyboxu. Děťátko bylo oblečeno v šedé zimní kombinéze s kapucí a na cestu do světa dostalo plyšového medvídka. Vzápětí v babyboxu přibyla velká igelitová taška, jež svým rozměrem znemožnila, aby se dvířka babyboxu zavřela. Nešťastná žena odkládající dítě je tedy vyjmula zpět z babyboxu a vzápětí odložila znova, tentokrát už bez igelitky. Snaha odložit děťátko trvala až do 11:17 a mně je úzko při představě, co se před babyboxem dělo. 
Ošetřující lékařka mi řekla, že děťátko je staré několik měsíců a na první pohled v pořádku. Holčičku jsem pojmenoval Olinka podle Olgy Stanley, pracovnice společnosti ROSSMANN, spol. s r. o., jež spolek Babybox opakovaně velkoryse podpořila, naposledy to bylo 6. prosince při otvírání babyboxu nové generace v Klatovské nemocnici. 
Opavský babybox s osmi odloženými dětmi se dostal na smutné první místo v Moravskoslezském kraji. Se svými 56 000 obyvateli tak Opava vede - má jedno odložené děťátko na 7 000 obyvatel. Olinka zvýšila skóre holky versus kluci 126:103!
Malá Olinka získá tradiční zlatý dukát do kolébky od České mincovny, a. s. Děkuju Jaroslavu Černému, manažerovi České mincovny, který s tímto nápadem přišel. 
Ať žije Olinka opavská! Ať žije Olinka Stanley!
Babydědek Lu
Zlatý dukát od České mincovny!
Zlatý dukát od České mincovny!