< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

226. děťátko v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří, dvacáté v Brně, dvanácté letošní!

19.9.2021
Babybox se ohlásil v neděli 19. září ve 3:37. Z displeje se na mne dívalo děťátko zabalené ve fialovém ručníku. Vytočil jsem Brno: „Dan Wechsler“, ozval se z telefonu hlas nového primáře doprovázený dětským křikem. „Je to holčička, na první pohled zdravá, zcela čerstvě narozená, ještě nevykoupaná, pupečník nemá podvázaný. Váží 2782 gramů a měří 49 cm. Jmenuje se Anetka po sestřičce, která ji vyzvedla z babyboxu,“ podal mi primář Wechsler vyčerpávající informaci. Sestřička Anetka vyzvedla děťátko za 82 vteřin, spočítal jsem si na mobilu. Jen to jméno má malý zádrhel, od první chvíle jsem měl pro holčičku připravené jméno Světlana. K tomu jménu patří příjmení Witowská. Slíbila, že dnes odpoledne odhalí jezdecké sousoší mého nejúspěšnějšího koně Marco Polo. Bude se tedy jmenovat Anetka-Světlana, rozhodl jsem se. „Je to dvacáté brněnské děťátko, gratuluju, pane primáři!“ „A moje třetí,“ sdělil mi primář. 
Anetka-Světlana dostane od České mincovny do kolébky tradičně zlatý novorozenecký dukát s číslem 226. Děkuju České mincovně a jejím marketingovému manažerovi Jaroslavu Černému. 
Ať žije Anetka-Světlana, dvacáté brněnské děťátko! 

Babydědek Lu, 602 305 139, www.babybox.cz