< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Ve středu 30. června otvíráme 80. babybox v SEKO Aerospace, a. s., Louny!

28.6.2021
Po mnohaletém úsilí zřídit babybox v Lounech, jednom z posledních okresních měst dosud bez bedýnky na odložená lidská mláďata, jsme se dohodli s majiteli společnosti SEKO Aerospace, a. s., synem Tomášem a otcem Vlastimilem Sedláčkovými. Babybox otvíráme při příležitosti 30. výročí založení společnosti, jež v současnosti čítá šest závodů, z nich jeden v Brazílii a jeden v Indii, 600 zaměstnanců a kromě součástek do turbín vyrábí součástky do letadel. Je zcela jisté, že 97% všech letadel ve světě létá se součástkami z SEKO Aerospace!  V továrně je stálá služba, jež v případě odložení děťátka přivolá záchranku. Dítě bude odvezeno do nejbližší nemocnice, pravděpodobně v Žatci, kde nemáme šanci uspět. Pracuje tam totiž největší známý odpůrce babyboxů, dětský lékař Jiří Biolek. 
Hlavním dárcem lounského babyboxu je inženýr Ladislav Riziky, muž, který se přihlásil sám a jehož velkorysost je mimořádná! Pomohli i regionální dárci. Bez mecenášů by nebyl babybox ani jeden. 
Spolek Babybox zaslal 30 000 Kč obcím zničeným tornádem na jižní Moravě. Starostům obcí jsem navrhl, že mimořádnou podporu věnujeme rodině, která adoptovala dítě. 
Zvu vás na slavnostní otevření konané 30. června ve 12 hodin v areálu společnosti SEKO Aerospace, a. s., Louny v ulici 5. května 2940. Možná přijdou i velbloudi!
Babydědek Lu