SAINT-GOBAIN

Nadace SAINT-GOBAIN francouzského koncernu SAINT-GOBAIN odsouhlasila 29. října 2014 podporu ve výši 2,2 milionu korun pro výstavbu azylového domu Babybox.
Babybox pro odložené děti - STATIM, z. s., známý spíše jako Babybox, byl založen před 10 lety a jeho účelem je zřizovat a provozovat schránky (BabyBoxy) pro odložené děti a také poskytovat pomoc odloženým a opuštěným dětem. Za 10 let své činnosti pomohl vstoupit do nového života více jak stovce dětí. Dalším, logickým krokem v této činnosti, je výstavba azylového domu, který má nabídnout matkám v tíživé situaci prostor, kde mohou se svým děťátkem krátkodobě zůstat, a tak najít čas řešit své problémy. Snahou je nabídnout matkám v nouzi i jinou možnost pomoci, než tu, že svá miminka odloží do babyboxů.
Výstavba azylového domu SAINT-GOBAIN v Hájku započala počátkem roku 2015 a v září byla dokončena.
Předseda Babyboxu Ludvík Hess řekl: „Na každé bedýnce na nechtěná lidská mláďata je informace a šuplík s lístky: Odkládáš-li děťátko, protože s ním nemáš kde přespat, zavolej 602 305 139 – moje telefonní číslo. Nešťastnou maminku s děťátkem ihned dovezu sám, nebo s pomocí přátel a spolupracovníků po České republice, do Hájku v Praze 10, poskytneme jim v azylovém domě ubytování, jídlo a pomoc. Děkuju společnosti SAINT-GOBAIN a její Martině Vlčkové Říhové. Nestává se, aby sponzor svého obdarovaného oslovil sám.“

Azylový dům a Ludvík Hess

O nadaci SAINT-GOBAIN Foundation

Jakožto lídr na stavebním trhu je společnost SAINT-GOBAIN přesvědčená, že nese zodpovědnost za podporu práce neziskových organizací v oblastech, které souvisí s její strategií. Z toho důvodu byla před 5-ti lety založena mezinárodní nadace SAINT-GOBAIN Foundation a dodnes podpořila více jak 170 projektů ve 40 zemích světa.
Projekty, které předkládají zaměstnanci SAINT-GOBAIN a zároveň se tak stávají „spon­zory“ celého projektu v období jeho přípravy, realizace, musí být zaměřeny na některou z následujících oblastí:


SAINT-GOBAIN

Více o SAINT-GOBAIN

Koncern SAINT-GOBAIN je světový leader na trzích Habitat a trzích stavebních materiálů. Navrhuje, vyrábí a distribuuje stavební materiály, které poskytují inovativní řešení se zaměřením na klíčové problémy naší doby: hospodářský růst, úsporu energie a ochranu životního prostředí. Výsledky roku 2012 – obrat 43,2 miliardy € . SAINT-GOBAIN působí v 64 zemích a má téměř 193 000 zaměstnanců.

SAINT-GOBAIN v České republice

Koncern SAINT-GOBAIN má v České republice 8 firem, 11 aktivit, 15 průmyslových závodů a téměř 4000 zaměstnanců. SAINT-GOBAIN v České republice vyrábí a zpracovává ploché sklo pro automobilový průmysl a pro stavebnictví (Sekurit, Glass Solutions), vyrábí vysoce výkonné materiály (skleněná vlákna, brusné materiály)
(Adfors, Abrasiva), vyrábí stavební produkty (izolace, fasády, suchá výstavba, akustické systémy, vodovodní a kanalizační systémy) (Isover, Weber, Rigips, Ecophon, PAM) a také distribuuje stavební materiály (Raab Karcher a Platforma).