< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

187. děťátko v Nemocnici Karlovy Vary!

26.3.2019
Minutu po šesté v úterý 26. dne měsíce března mi mobil ohlásil otevření dvířek karlovarského babyboxu. Dárce nebo spíš dárkyně děťátka chvilku zaváhala a dvířka se zase zavřela. To všechno trvalo asi 15 vteřin. Jenže dvířka podruhé otevřít nejdou, pokud je personál neresetuje. Nastaly dvě varianty - maminka s ženským doprovodem, tedy ve dvou, donesly statečně děťátko na dětské oddělení a předaly je zdravotním sestrám. Nebo - předala je dvěma ženám procházejícím kolem babyboxu a ty děťátko donesly do nemocnice samy. Tahle varianta mi připadá nevěrohodná, ale zdravotnímu personálu tvrdily, že je o tu službu požádala maminka děťátka. 
Děťátko je v každém případě zdravé, čerstvě narozené a bylo zabalené jenom v dece, takže je sestřičky nyní zahřívají. Holčičku jsem pojmenoval Vendulka a zvýšila skóre holky versus kluci na 106 : 81, v Karlových Varech je to druhé nechtěné lidské mládě. Ať žije Vendulka! Ať žijí Vendulky všechny!
Babydědek Lu