< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

106. děťátko vstoupilo do nového života dvířky babyboxu v Liberci

11.5.2014
Titulek říká všechno, doplním jen, že 106. děťátkem se stal novorozený klučík, jehož sestřičky pojmenovaly Stanislav. Že by po nějakém krásném mladém lékaři? Staník váží 3, 5 kg a do světa vstoupil zcela nahý, ale s podvázaným pupečníkem. Na kalendáři byla neděle 11. května, hodinky ukazovaly 5:06. Je třetím libereckým babyboxátkem, celkově 42. klukem. Holky mají velkou převahu, bylo jich odloženo 64. Kmotrou Staníka je Nadace Komerční banky Jistota, jež byla hlavním dárcem libereckého babyboxu. V současné době jednám s předsedkyní správní rady Nadace Ing. Sylvou Floríkovou o výměně nejstarších bedýnek za babyboxy nové generace. Všechno vypadá, že Nadace KB Jistota znovu pomůže. 
Ředitel Ústavu pro vývoj babyboxů Zdeněk Juřica a jeho MONTEL z Náměšti nad Oslavou 28. května vymění historicky čtvrtý babybox v Nemocnici Kadaň za babybox nové generace. Veřejnosti jej slavnostně představíme v pondělí 16. června ve 12 hodin. Následovat bude otevření nového babyboxu na budově Zdravotnické záchranné služby v Kutné Hoře v úterý 29. července ve 12 hodin.
Vivat, crescat, floreat Staník!  
Babydědek Lu.