< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

59. děťátko v ostravském babyboxu!

25.9.2011
V neděli 25. září ve čtvrt na deset mi zazvonil telefon a vzápětí přišla sms: Babybox Ostrava, dveře otevřeny, box aktivní. Hned mi senzory na holé hlavě ohlásily, že v ostravském babyboxu je děťátko, žádný planý poplach. V hlášení nebylo jediné – kluk nebo holka? Vzápětí druhé volání a druhá sms: Kontrola proběhla. Než jsem stačil vytočit ostravskou neonatologii, telefonoval mi doktor Hynek Canibal sám. Naposledy mi volal 7. září, že našli v babyboxu holčičku Milenu. Bylo to taky ve čtvrt na deset večer.

První ostravský klučík má asi čtyři dny, je zdravý a pochopitelně dostal jméno Hynek. Po pěti holčičkách odložených v Ostravě první chlap. Hned jsem tu novinu volal doktoru Františku Jurkovi, bývalému řediteli nemocnice, s nímž jsem babybox 7. listopadu 2008 otvírali. Slíbil, že to řekne biskupu Františku Václavu Lobkowitzovi, jenž babyboxu požehnal. Přitom pokropil i mě!

Kolik Hynek váží a kolik měří, jsem se zapomněl zeptat, ale zcela jistě vím, že vylepšil skóre kluci versus holky na 23 : 36.

Babydědek Lu