< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

264. děťátko se jmenuje Klaudie a bylo odloženo do babyboxu ve Svitavské nemocnici! 

27.5.2024
V pondělí 27. května v 3:03 mi mobil ohlásil, že ve Svitavské nemocnici našli zdravotníci v babyboxu holčičku. Byla zabalená do červené peřinky. Za chvíli už jsem mluvil s primářkou Ludmilou Pospíšilovou, která mě ujistila, že děťátko je donošené a jeví se být v pořádku. Váží 3 210 g a měří 50 cm. Pupečník neměla ošetřený a byla narozená před krátkou chvílí. 
Ve Svitavské nemocnici jsme babybox otvírali přesně před deseti lety a je to jejich první děťátko. 
Děťátko jsem pojmenoval Klaudie, protože je to jméno jedné z holčiček Ing. Zuzany Isabelly Tornikidis, ředitelky Nadace AGROFERT. Nadace AGROFERT je naším pravidelným dárcem v sobotu 1. června bude hlavním dárcem nového babyboxu v Kroměřížské nemocnici. 
Prosím Jaroslava Černého, šéfa marketingu České mincovny, aby nechal vyrazit zlatý novorozenecký dukát, kterým Česká mincovna tradičně obdarovává všechny děti nalezené v babyboxech. 
Ať žije Klaudie, která navýšila počet odložených holčiček na 145, zatímco chlapečků je 119. 

Babydědek Lu

Novorozenecký dukát od České mincovny.
Novorozenecký dukát od České mincovny.