< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

263. děťátko odložené ve znojemském babyboxu jsem pojmenoval Eva Němcová!

28.4.2024
  V neděli 28. 4. 2024 v 5:55 jsem otevřel zvonící mobil. Poslal mi fotografii děťátka odloženého v babyboxu Nemocnice Znojmo. Děťátko bylo oblečené nalehko - v bílé halence a modrých kalhotkách.
  Velmi vlídný primář Petr Bloudíček mi sdělil, že je to holčička vážící 2 880 g a měřící 48 cm. Byla mírně podchlazená, měla teplotu 35,9° C, a tak jí uložili do inkubátoru. "Narodila se před několika hodinami, pupečník má zavázaný gumovou tkaničkou," upřesnil mi primář Bloudíček údaje o nalezené holčičce. 
  Požádal jsem pana primáře, aby holčičku pojmenovali Eva Němcová.Vysvětlil jsem mu, že je to jméno osmdesátileté dámy, která odkázala Babyboxu
velkou část svého majetku. Ing. Eva Němcová zemřela za tragických okolností 15. 7. 2023 v Brně. Čest její památce. 
  Malá Eva je třetím letošním děťátkem z babyboxu, druhým v Nemocnici Znojmo. Skóre holčičky vs. klučíci upravila na 144:119 ve prospěch holčiček. 
  Prosím Jaroslava Černého, marketingového ředitele České mincovny, aby připravil zlatý novorozenecký dukát, jímž Česká mincovna tradičně obdarovává všechna děťátka odložená do babyboxu. 
  Ať žije malá Eva Němcová a svým jménem připomíná šlechetnou Ing. Evu Němcovou z Brna!
Babydědek Lu