< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

249. děťátko je Tomáš v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně! Babybox nové generace v Nemocnici Neratovice montujeme 4. května – nesešly se na něj peníze.

2.5.2023
V úterý 2. května kolem 16. hodiny oslovila žena vrátného v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně: „Chci u vás odložit dítě.“ Pan vrátný se nenechal vyvést z míry a přivolal službu konajícího dětského lékaře Petra Lavického. Protože bylo děťátku na první pohled půl roku, zachoval se doktor standardně a odmítl nezvyklé prosbě vyhovět. „Máme tu neonatologii a na velké děti nejsme vybaveni. Obraťte se na OSPOD!“
Žena vyšla na ulici, zabočila doleva, po několika desítkách metrů došla k babyboxu a klučíka do něj natlačila. Petru Lavickému nezbylo než konat – vyzvedl malého Tomáše z babyboxu, a když jsem mu zavolal, slyšel jsem v telefonu jeho hlasitý křik. „Petře, dejte mu najíst,“ požádal jsem.
Tomáš je třetím letošním děťátkem odloženým do babyboxu, 22. brněnským a 249. celkově za dobu 18 let provozu bedýnek. 
Nárok na novorozenecký dukát od České mincovny mu šéf marketingu Jaroslav Černý jistě neupře. Děkuju České mincovně, která obdarovává dukátem všechna odložená děťátka.
Ve čtvrtek 4. května bude Zdeněk Juřica MONTEL, Náměšť nad Oslavou, dokončovat instalaci babyboxu nové generace v Nemocnici Neratovice. Za dvanáct let pomohl vstoupit do nového života dvěma děťátkům, ale po technické stránce je už poněkud de mode. Oslovili jsme jmenovitě a písemně 5 300 potenciálních dárců, ale k dnešnímu dni se nám sešly přísliby darů, které by stačily sotva na poštovné. Schází cca 400 000 Kč. Slavnostní otevření neratovického babyboxu se koná 1. června na Mezinárodní den dětí ve 12 hodin. Prosím vás, novináře, kteří jste byli vždy k babyboxům vlídní a vstřícní, abyste veřejnost požádali o pomoc. Stačí otevřít stránky www.babybox.cz. Najdete na nich QR kód a kompletní vysvětlení, jak babybox podpořit. Prosím, prosím. Ať žije Tomáš, ať žije Petr Lavický a podaří se mu sehnat velkou postýlku. Ať žije Česká mincovna!
Babydědek Lu
Zlatý dukát do kolébky od České mincovny.
Zlatý dukát do kolébky od České mincovny.