< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

241. děťátko je z babyboxu v Městské nemocnici v Neratovicích! Desáté letošní

30.7.2022
Děťátko je holčička, byla odložena v sobotu 30. července v 14:13. Informoval mě MUDr. Juraj Maxián, vedoucí lékař neonatologie v Neratovicích: „Holčička je na pohled zdravá, pupečník měla ošetřený svorkou na uzavírání sáčků, oblečená. Na přiloženém papírku je informace, že je to holčička narozená dnes v 9:15. Váží 3 650 gramů a měří 49 centimetrů.“ Požádal jsem přátelského doktora, aby děťátko pojmenovali Sára na počest vnučky šlechetné mecenášky. Mám jí totiž plnou hlavu a možná i srdce, protože svým velkorysým darem zachránila neblahou finanční situaci spolku Babybox. Korunky nám scházely na výrobu babyboxu do SeneCura SeniorCentra v Chrudimi, kde zatím potenciální dárci podporu zvažují. Otvíráme tam slavnostně 8. září ve 12 hodin.
Holčička Sára potvrdila, že odložená děťátka přicházejí ve dvojicích a někdy dokonce ve trojicích za sebou. Sára je druhé neratovické děťátko a skóre holky versus kluci zvýšila na 132:109 ve prospěch holčiček. 
Prosím marketingového manažera Jaroslava Černého, aby Česká mincovna, jak je tradičním zvykem, přichystala pro děťátko do kolébky zlatý novorozenecký dukát s číslem 241. Děkuju České mincovně!
Ať žije Sára z Neratovic! Ať žije Sára, vnučka velkorysé protagonistky babyboxů!
Babydědek Lu

Zlatý novorozenecký dukát do kolébky od České mincovny.
Zlatý novorozenecký dukát do kolébky od České mincovny.