< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

V Opavě 202. děťátko, třetí letošní!

7.2.2020
Ve Slezské nemocnici Opava ve 20:17 zabzučela dvířka babyboxu a přijala do svého klimatizovaného prostoru třetí letošní děťátko. Na fotografii vidím jenom uzel šedofialové látky, ale v jednom místě z něj vykukuje bílá čepička. Za chvíli mi na novorozeneckém oddělení sestřička potvrdí, že je to klučík, novorozený, oblečený, na první pohled v pořádku. 
Ani vteřinu nepřemýšlím o jeho jménu - bude se jmenovat Emil po mém celoživotním příteli, členovi spolku Babybox Emilu Machálkovi, který dnes náhle umřel ve věku 73 let. 
Ať žije Emil opavský! Ať nikdy nepohasne památka mého spolužáka z gymplu Ing. Emila Machálka, CSc.!
Lu