< >
< >
POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari POden v kalendariden v kalendariden v kalendari UTden v kalendariden v kalendariden v kalendari STden v kalendariden v kalendariden v kalendari CTden v kalendariden v kalendariden v kalendari PAden v kalendariden v kalendariden v kalendari SOden v kalendariden v kalendariden v kalendari NEden v kalendariden v kalendariden v kalendari

Napsal mi Petr Martinec, majitel autobusu

1.12.2018
Adresa
Valbus 2 s.r.o.
Na Mlynářce 513/5
Valašské Meziříčí
757 01 IČO 25875612
DIČ: CZ25875612
Telefon
+420 776730833

Email Petr Martinec info@valbus2.com

Vážený pane Ludvíku Hessi,
na Váš babybox Vám nepřispěji.
Já mám na tuto problematiku tzv. záchrany nechtěných dětí zcela odlišný názor. Vy totiž Vašimi "bedýnkami" přímo navádíte k nezodpovědnosti, alibismu a k sobeckému ignorantství budoucích maminek - rodiček. A co je nejhorší: odkládání dětí je anonymní. To je naprosto nehorázné. Vaše argumentace, že děti by jinak skončily "pod listím" je evidentně zcestná. Neskončily. Naopak: já si myslím, že bez babyboxů by bylo daleko méně opuštěných dětí, než je teď.
Krabice podle Vás pomohly 178 dětem, jak to můžete vědět, že pomohly? Jak můžete vědět co by bylo, kdyby bylo? (nebo kdyby
babybox nebyl...) Já bych si mohl myslet, že jste dostal 178 dětí do kojeňáku, děcáku a tak výrazně negativně ovlivnil jejich následný start do života a život samotný. Nemáte pocit, že je to silně nemorální? Odkládat vlastní děti??? Však co.... on se někdo postará.......já nemůžu ..... nemám peníze.....nemám čas.. Z ekonomického hlediska je aplikace babyboxů vzhledem k finančním možnostem našeho zdravotnictví celkem zanedbatelná, ovšem z principiálního hlediska je zásadně nepřijatelná. Celá Vaše filosofie rádoby záchrany nechtěných dětí formou anonymního odkládání do krabice je nesystémová, alibistická, silně amorální a celkově špatná.
Jistě chápete, že Vaše pozvání na slavnostní otevření dalšího babyboxu ve Vsetínské nemocnici je pro mne zcela bezpředmětné. Pane Hessi, přeji Vám pevné zdraví a příště mějte raději nějaký lepší nápad. Nezlobte se, a děkuji, že se po tom mém výlevu možná i trochu zamyslíte.....?

s úctou

Petr Martinec